Sergei Pavlovich
Sergei Pavlovich
"Сергей Павлович"
-
20 - 3 - 0
(W-L-D)
- Age
29 - Height75 inch 191 cm
- Last Weigh-In257 lbs 117 kg
- Reach84 inch 213 cm
- Leg Reach45 inch 114 cm
Russia- Style
Combat Sambo, Hand-to-hand combat - Stance
Southpaw - Born
Orlovskiy, Russia - Wikipedia »
- Instagram »
- UFC.com »

Alexandre
Pantoja

Jonathan
Pearce
Statistics
Wins
-
KO/TKO
0
-
Dec
0
-
Sub
0
Loss
-
KO/TKO
0
-
Dec
0
-
Sub
0
-
5:5222
Avg fight time
1515
First round finishes
-
2:152
Avg fight time in the UFC
66
UFC Bouts for calculating statistics
-
22
Takedown Attempted
65%65
Takedown Defense
-
8.078.07
Sig. strikes landed (per min)
18.0018.00
Sig. strikes absorbed (per min)
-
109109
Sig. strikes landed
210210
Sig. strikes attempted
-
52%52
Significant Strikes Accuracy
45%45
Sig. strikes defense
-
116116
Sig. Strikes Landed
217217
Sig. Strikes Attempted
-
53%53
Striking Accuracy
1.00100
Avg. knockdowns per fight
Promotion Stats
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| UFC | 11 |
| FF | 1 |
| FNG | 11 |
Sig. strikes by position
Head
105
96%
Body
3
3%
Legs
1
1%
Info about Sergei Pavlovich
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 20 |
| Loss | 3 |
| Draw | 0 |
| Age | 29 |
| Height | 75 inch (191 cm) |
| Last Weigh-In | 257 lbs (117 kg) |
| Reach | 84 inch (213 cm) |
| Leg Reach | 45 inch (114 cm) |
| Style | Combat Sambo, Hand-to-hand combat |
| Country | Russia |
