Info about Gabriel Bonfim
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 19 |
| Loss | 1 |
| Draw | 0 |
| Reach | 72.4 inch (184 cm) |
| Leg Reach | 40.5 inch (103 cm) |
| Country | Brazil |
Gabriel Bonfim
19 - 1 - 0
(W-L-D)
Brazil
Rafael
Barbosa

Quemuel
Ottoni
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
6:4226
Avg fight time
88
First round finishes
0:490:49
Avg fight time in the UFC
11
UFC Bouts for calculating statistics
1.001.00
Submission attempts per 15 min
38%38
Takedown Defense
11.0211.02
Sig. strikes landed (per min)
34.0034.00
Sig. strikes absorbed (per min)
99
Sig. strikes landed
2222
Sig. strikes attempted
41%41
Significant Strikes Accuracy
45%45
Sig. strikes defense
99
Sig. Strikes Landed
2222
Sig. Strikes Attempted
41%41
Striking Accuracy
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| UFC | 7 |
| ADJ | 1 |
| AN1 | 1 |
| DWCS | 1 |
| FFC | 1 |
| JFF | 1 |
| LFA | 2 |
| SFMMA | 2 |
| Not defined | 4 |
Clinch
n/a
Ground
n/a
Head
6
67%
Body
2
22%
Legs
1
11%
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 19 |
| Loss | 1 |
| Draw | 0 |
| Reach | 72.4 inch (184 cm) |
| Leg Reach | 40.5 inch (103 cm) |
| Country | Brazil |