Info about Sharaputdin Magomedov
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 16 |
| Loss | 1 |
| Draw | 0 |
| Last Weigh-In | 185 lbs (84 kg) |
| Reach | 74 inch (188 cm) |
| Leg Reach | 41.5 inch (105 cm) |
| Style | Kickboxing, Muay Thai, Boxing |
| Country | Russia |
Sharaputdin Magomedov
16 - 1 - 0
(W-L-D)
Russia
Roman
Silagadze

Mikhail
Allakhverdian
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
7:5430
Avg fight time
99
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| UFC | 6 |
| AG | 1 |
| BF | 1 |
| CWM | 3 |
| FNG | 3 |
| GOH | 1 |
| NDF | 5 |
| RCC | 2 |
| Not defined | 1 |
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 16 |
| Loss | 1 |
| Draw | 0 |
| Last Weigh-In | 185 lbs (84 kg) |
| Reach | 74 inch (188 cm) |
| Leg Reach | 41.5 inch (105 cm) |
| Style | Kickboxing, Muay Thai, Boxing |
| Country | Russia |