Info about Michel Pereira Lima
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 32 |
| Loss | 14 |
| Draw | 0 |
| No Contest | 2 |
| Age | 27 |
| Height | 73 inch (185 cm) |
| Last Weigh-In | 170 lbs (77 kg) |
| Reach | 73 inch (185 cm) |
| Leg Reach | 42 inch (107 cm) |
| Style | BJJ, Karate, Striker |
| Country | Brazil |
Michel Pereira Lima
32 - 14 - 0, 2 NC
(W-L-D)
Brazil
Matheus
Nicolau

Drako
Rodriguez
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
10:1841
Avg fight time
1010
First round finishes
13:0413
Avg fight time in the UFC
88
UFC Bouts for calculating statistics
0.500.50
Submission attempts per 15 min
1.401.40
Takedowns per bout
1111
Takedowns Landed
2020
Takedown Attempted
55%55
Successful takedown
75%75
Takedown Defense
5.095.09
Sig. strikes landed (per min)
3.003.00
Sig. strikes absorbed (per min)
532532
Sig. strikes landed
981981
Sig. strikes attempted
54%54
Significant Strikes Accuracy
59%59
Sig. strikes defense
599599
Sig. Strikes Landed
10651065
Sig. Strikes Attempted
56%56
Striking Accuracy
0.3030
Avg. knockdowns per fight
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| UFC | 15 |
| 300S | 2 |
| AF | 1 |
| AFC | 1 |
| FFCL | 1 |
| HEAT | 2 |
| JFC | 1 |
| KLF | 1 |
| RFC | 4 |
| SB | 1 |
| SBC | 3 |
| XFC | 3 |
| Not defined | 14 |
Head
253
48%
Body
225
42%
Legs
54
10%
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 32 |
| Loss | 14 |
| Draw | 0 |
| No Contest | 2 |
| Age | 27 |
| Height | 73 inch (185 cm) |
| Last Weigh-In | 170 lbs (77 kg) |
| Reach | 73 inch (185 cm) |
| Leg Reach | 42 inch (107 cm) |
| Style | BJJ, Karate, Striker |
| Country | Brazil |