Info about Polyana Viana
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 13 |
| Loss | 8 |
| Draw | 0 |
| Age | 28 |
| Height | 65 inch (165 cm) |
| Last Weigh-In | 115 lbs (52 kg) |
| Reach | 67 inch (170 cm) |
| Leg Reach | 38.5 inch (98 cm) |
| Style | BJJ |
| Country | Brazil |
Polyana Viana
13 - 8 - 0
(W-L-D)
Brazil
Kerry
Vera

Ketlen
Vieira
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
6:1625
Avg fight time
99
First round finishes
7:007
Avg fight time in the UFC
88
UFC Bouts for calculating statistics
1.101.10
Submission attempts per 15 min
0.400.40
Takedowns per bout
33
Takedowns Landed
99
Takedown Attempted
33%33
Successful takedown
50%50
Takedown Defense
3.503.50
Sig. strikes landed (per min)
6.006.00
Sig. strikes absorbed (per min)
196196
Sig. strikes landed
470470
Sig. strikes attempted
42%42
Significant Strikes Accuracy
58%58
Sig. strikes defense
463463
Sig. Strikes Landed
792792
Sig. Strikes Attempted
58%58
Striking Accuracy
0.1010
Avg. knockdowns per fight
0.1010
Coup attempts per fight
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| UFC | 11 |
| JFC | 3 |
| MC | 1 |
| RF | 1 |
| WOCS | 1 |
| Not defined | 4 |
Head
98
50%
Body
60
31%
Legs
38
19%
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 13 |
| Loss | 8 |
| Draw | 0 |
| Age | 28 |
| Height | 65 inch (165 cm) |
| Last Weigh-In | 115 lbs (52 kg) |
| Reach | 67 inch (170 cm) |
| Leg Reach | 38.5 inch (98 cm) |
| Style | BJJ |
| Country | Brazil |