Info about Nursulton Ruziboev
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 36 |
| Loss | 9 |
| Draw | 2 |
| No Contest | 2 |
| Reach | 76 inch (193 cm) |
| Leg Reach | 44 inch (112 cm) |
| Country | Uzbekistan |
Nursulton Ruziboev
36 - 9 - 2, 2 NC
(W-L-D)
Uzbekistan
Edil
Esengulov

Luciano
Contini
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
6:2925
Avg fight time
2121
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| UFC | 5 |
| ACB | 2 |
| AFC | 4 |
| APFC | 5 |
| ATF | 1 |
| BCF | 1 |
| FNG | 1 |
| GF | 1 |
| GFC | 1 |
| HNO | 2 |
| LFC | 1 |
| OFC | 2 |
| OLMMA | 1 |
| PFC | 1 |
| WEF | 7 |
| Not defined | 16 |
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 36 |
| Loss | 9 |
| Draw | 2 |
| No Contest | 2 |
| Reach | 76 inch (193 cm) |
| Leg Reach | 44 inch (112 cm) |
| Country | Uzbekistan |