Info about Marwan Rahiki
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 8 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Last Weigh-In | 146 lbs (66 kg) |
| Reach | 72.1 inch (183 cm) |
| Leg Reach | 42 inch (107 cm) |
| Style | Striker |
| Country | Australia |
Marwan Rahiki
8 - 0 - 0
(W-L-D)
Australia
Daniel
Mitchell

Julian
Giustiniano
Dec
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
5:0420
Avg fight time
33
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| UFC | 1 |
| BP | 1 |
| DWCS | 1 |
| EMMA | 1 |
| HEX | 3 |
| SFMMA | 1 |
7 - 0 -
(W-L-D)
13 - 4 - 1
(W-L-D)
Event
UFC Fight Night
Finishing move
corner stoppage
BILLING
$100,000 Fight/Night
Division
Billing:
Weight
146.0 lbs (66.2 kgs) Weigh-In Result: 146.0 lbs (66.2 kgs) Odds:
ODDS
UFC Fight Night Billing:
14.10.2025 • Contender Series 2025
Round
2
Method
knee, elbows, & uppercut
6 - 0 -
(W-L-D)
9 - 2 -
(W-L-D)
Event
Contender Series 2025
Finishing move
knee, elbows, & uppercut
BILLING
Mark Smith
Division
Billing:
Weight
146.0 lbs (66.2 kgs) Weigh-In Result: 146.0 lbs (66.2 kgs) Odds:
ODDS
Contender Series 2025 Billing:
05.07.2025 • Beatdown Promotions 11
Round
2
Method
ko/tko
5 - 0 -
(W-L-D)
6 - 1 -
(W-L-D)
Event
Beatdown Promotions 11
Finishing move
ground & pound
BILLING
Phil Cassidy
Division
Title Bout:
31.05.2025 • HEX Fight Series 35
Round
4
Method
submission
4 - 0 -
(W-L-D)
7 - 3 -
(W-L-D)
Event
HEX Fight Series 35
Finishing move
guillotine choke
BILLING
Featherweight · 145 lbs (65.8 kg)
Division
Title Bout:
01.03.2025 • HEX Fight Series 34
Round
1
Method
ko/tko
3 - 0 -
(W-L-D)
6 - 8 -
(W-L-D)
Event
HEX Fight Series 34
Finishing move
punches
BILLING
Featherweight · 145 lbs (65.8 kg)
Division
Billing:
07.09.2024 • HEX Fight Series 32
Round
1
Method
ko/tko
2 - 0 -
(W-L-D)
7 - 4 -
(W-L-D)
Event
HEX Fight Series 32
Finishing move
ko/tko
BILLING
Featherweight · 145 lbs (65.8 kg)
Division
Billing:
27.07.2024 • Superfight MMA 22
Round
1
Method
ko/tko
1 - 0 -
(W-L-D)
2 - 1 -
(W-L-D)
Event
Superfight MMA 22
Finishing move
spinning back kick
BILLING
Featherweight · 145 lbs (65.8 kg)
Division
Billing:
0 - 0 -
(W-L-D)
1 - 0 -
(W-L-D)
Event
Eternal MMA 82
Finishing move
body shot
BILLING
Slade Norris
Division
Billing:
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 8 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Last Weigh-In | 146 lbs (66 kg) |
| Reach | 72.1 inch (183 cm) |
| Leg Reach | 42 inch (107 cm) |
| Style | Striker |
| Country | Australia |