Info about Luis Gurule
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 10 |
| Loss | 3 |
| Draw | 0 |
| Reach | 64.2 inch (163 cm) |
| Leg Reach | 38 inch (97 cm) |
| Country | USA |
Luis Gurule
10 - 3 - 0
(W-L-D)
USA
Gabe
Parrot

DeMarcus
Patterson
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
10:4142
Avg fight time
33
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| UFC | 3 |
| CCC | 1 |
| DWCS | 1 |
| FFC | 5 |
| LFA | 2 |
| MCF | 1 |
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 10 |
| Loss | 3 |
| Draw | 0 |
| Reach | 64.2 inch (163 cm) |
| Leg Reach | 38 inch (97 cm) |
| Country | USA |