Info about Daniel Barez
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 17 |
| Loss | 7 |
| Draw | 0 |
| Age | 32 |
| Last Weigh-In | 126 lbs (57 kg) |
| Reach | 66.1 inch (168 cm) |
| Leg Reach | 37 inch (94 cm) |
| Country | Spain |
Daniel Barez
17 - 7 - 0
(W-L-D)
Spain
Mo
Miller

Carlos
Hernandez
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
7:4830
Avg fight time
88
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| UFC | 3 |
| AFL | 1 |
| BAMMA | 3 |
| CAGE | 1 |
| CAMMA | 2 |
| CON | 1 |
| DWCS | 1 |
| IFC | 1 |
| MFE | 2 |
| NMMA | 1 |
| PLMMA | 1 |
| UAEW | 1 |
| UWCM | 3 |
| Not defined | 3 |
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 17 |
| Loss | 7 |
| Draw | 0 |
| Age | 32 |
| Last Weigh-In | 126 lbs (57 kg) |
| Reach | 66.1 inch (168 cm) |
| Leg Reach | 37 inch (94 cm) |
| Country | Spain |