Info about Leonardo Fraga
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 2 |
| Loss | 3 |
| Draw | 0 |
| Age | 28 |
| Height | 68.9 inch (175 cm) |
| Last Weigh-In | 255.8 lbs (116 kg) |
| Country | Brazil |
Leonardo Fraga
2 - 3 - 0
(W-L-D)
Brazil
Hamada
Razzouk

Kacper
Frątczak
Dec
0
Sub
0
Dec
0
Sub
0
2:139
Avg fight time
11
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| AG | 1 |
| FCR | 1 |
| LFA | 1 |
| Not defined | 2 |
27.03.2026 • LFA 229: Martins vs. Gonçalves
Round
1
Time
1.36
Method
ko/tko
2 - 2 -
(W-L-D)
6 - 2 -
(W-L-D)
Event
LFA 229: Martins vs. Gonçalves
Finishing move
right hook to ground strikes
BILLING
Preliminary Card
Bout format
3 x 5
Division
265 lbs (120.2 kg)
Weight
255.8 lbs (116.0 kgs)
08.11.2025 • Arena Global 36
Round
1
Time
0.17
Method
ko/tko
1 - 2 -
(W-L-D)
0 - 1 -
(W-L-D)
Event
Arena Global 36
Finishing move
ground & pound
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
205 lbs (93.0 kg)
30.11.2024 • FCR 22
Round
1
Time
4.46
Method
ko/tko
1 - 1 -
(W-L-D)
2 - 0 -
(W-L-D)
Event
FCR 22
Finishing move
ground & pound
BILLING
Preliminary Card
Bout format
3 x 5
Division
205 lbs (93.0 kg)
1 - 0 -
(W-L-D)
0 - 0 -
(W-L-D)
Event
Blade Combat 1
Finishing move
ground & pound
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
205 lbs (93.0 kg)
09.06.2018 • One MMA 1
Method
result unknown
1 - 0 -
(W-L-D)
1 - 0 -
(W-L-D)
Event
One MMA 1
Finishing move
result unknown
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
170 lbs (77.0 kg)
09.04.2016
0 - 0 -
(W-L-D)
N/A - -
(W-L-D)
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 2 |
| Loss | 3 |
| Draw | 0 |
| Age | 28 |
| Height | 68.9 inch (175 cm) |
| Last Weigh-In | 255.8 lbs (116 kg) |
| Country | Brazil |